Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wręczono nagrody uczestnikom olsztyńskiego Biegu Tropem Wilczym

Fot. D. Grzymska

Rozdano nagrody za udział w olsztyńskim Biegu Tropem Wilczym. Uroczystość odbyła się w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Nagrody rzeczowe i puchary ufundowali m.in. minister obrony narodowej, minister kultury i sportu, wojewoda warmińsko-mazurski i IPN.

W zawodach rywalizowali starsi i młodsi.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Jak przyznał główny organizator biegu Jerzy Szmit, prezes Fundacji im. Piotra Poleskiego, w tym roku frekwencja zaskoczyła bardzo pozytywnie.

Intencją było uczczenie żołnierzy wyklętych, ale także spędzenie tego czasu na świeżym powietrzu z rodziną. Prezes Szmit wspomniał, że w przyszłym roku impreza będzie zorganizowana z większym rozmachem.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Z kolei dr Krzysztof Kierski z olsztyńskiej delegatury IPN, współorganizatora imprezy, przyznał, że Bieg Tropem Wilczym to znakomita okazja do popularyzowania wiedzy o żołnierzach wyklętych.

00:00 / 00:00

W olsztyńskim Biegu Tropem Wilczym, który odbył się 5 marca w parku Kusocińskiego wzięło udział ok. 300 uczestników.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Rozpoczęto przygotowania do rozbiórki „szubienic”. Miasto chce podważyć nakaz sądownie

Rozpoczęcie przygotowań do rozbiórki, ale też do sądowego sporu. Władze Olsztyna odpowiedziały na pismo wojewody warmińsko-mazurskiego dotyczące tzw. „szubienic”. Wojewoda pod koniec stycznia wydał nakaz rozbiórki...

Zamknij
RadioOlsztynTV