Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wracali z włamania. Wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej

Fot. KPP Szczytno

Trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem zatrzymała policja ze Szczytna. Zostali ujęci po policyjnym pościgu, gdy nie zatrzymali się do kontroli drogowej.

– Sprawcy wracali akurat z łupami, po włamaniu do domku letniskowego położonego w miejscowości Elganowo – przekazała sierż. Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zauważyli na leśnej drodze w okolicach Pasymia volkswagena passata, który jechał z nadmierną prędkością. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, przyśpieszył i zaczął uciekać. Ścigany zjechał z drogi gruntowej w pole, zatrzymał auto i zaczął uciekać pieszo. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany.

Okazało się, że 44-letni mieszkaniec Wielbarka ma sądowy zakazu kierowania pojazdami. Razem z nim podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 39 i 40 lat. Podczas przeszukania pojazdu znaleziono przedmioty pochodzące z włamania.

Według policji wszyscy trzej dokonali w ostatnim czasie licznych kradzieży z włamaniem do przyczep kempingowych, domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych w gminie Jedwabno.

– Brali, co wpadło im w ręce, m.in. poziomice, latarki, lampy solarne, kosiarki, benzynę, akumulatory, alkohol, butle gazowe, skrzynie z narzędziami, wędki, a przede wszystkim elektronarzędzia – podała sierż. Cyganiuk.

39-latek usłyszał trzy zarzuty, 40-latek dwa, a 44-letni kierowca sześć zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Szczytno

Autor: M. Boguszewski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szczytno
W piątek rozpoczyna się akcja „Znicz”. Policja przypomina o zasadach przed wyjazdem w podróż

W piątek 29 października policjanci rozpoczną ogólnopolską akcję "Znicz". Już teraz funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać przed wyruszeniem w podróż na groby. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV