Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wracał do domu i podpalał samochody. 27-latkowi grozi nawet do pięciu lat więzienia

Fot. fotolia.pl

Spalone bmw oraz nadpalony ford fiesta – to efekt działania 27-latka z Elbląga, który w trakcie powrotu do domu… podpalał zaparkowane samochody.

Mężczyzna zabierał z nich emblematy i tablice rejestracyjne. Po kilkunastu minutach od pierwszego zgłoszenia  został zatrzymany. Miał przy sobie komplet tablic rejestracyjnych z podpalonych pojazdów.

Po raz pierwszy policjanci musieli interweniować na ul. 12 Lutego w Elblągu. Tam paliło się bmw. Na miejscu okazało się, że auto jest w trakcie gaszenia przez straż pożarną. W tym samym czasie wpłynęło zgłoszenie o innym palącym się pojeździe przy ul. Królewieckiej. Oba samochody nie miały tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze pojechali na ul. Królewiecką i tam okazało się, że była to próba podpalenia zaparkowanego forda fiesty. Ulicę dalej został zatrzymany mężczyzna, który włamał się do osobowego audi, wybijając szybę przy pomocy kostki brukowej. 27-latek miał przy sobie tablice rejestracyjne od palących się wcześniej pojazdów, miał także emblematy zdjęte z podpalonego bmw przy ul. 12 Lutego.

27-latek był pobudzony i nie potrafił wytłumaczyć, co robi w nieswoim aucie i dlaczego ma przy sobie tablice rejestracyjne. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podejrzany 27-latek. Fot. KMP Elbląg

Zabezpieczone tablice rejestracyjne. Fot. KMP Elbląg

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, podpalenie, policja, więzienie, samochód, bmw, mężczyzna
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Stacje diagnostyczne sprawdzą ustawienie świateł za darmo

Stacje diagnostyczne w całej Polsce rozpoczynają akcję "Twoje światła. Twoje bezpieczeństwo". Nie zdawaj się na swoje przeczucie i zleć diagnoście zbadanie ustawienia świateł w swoim samochodzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV