Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wotum zaufania dla rządu, wybory prezydenckie, wizyta prezydenta i premiera na Warmii i Mazurach. Posłuchaj Jeden na Jednego

Sylwia Jaskulska i Patryk Kozłowski

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz. W audycji, zdalnie, wzięli udział:

  • Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Patryk Kozłowski – Prawo i Sprawiedliwość

Wotum zaufania dla rządu
Zaczniemy od dość niespodziewanego głosowania w Sejmie. Premier Morawiecki złożył wniosek o udzielenie jego rządowi wotum zaufania. Podobno za tym pomysłem stał prezydent, który zasugerował premierowi złożenie takiego wniosku. Odbyła się szybka debata i głosowanie. Rząd uzyskał wotum zaufania. Za jego udzieleniem było 235 posłów, czyli cały klub Zjednoczonej Prawicy. Po co to było? Były jakieś wątpliwości co do lojalności posłów?

Wybory prezydenckie
Wczoraj marszałek Sejmu podała datę. Do urn pójdziemy 28 czerwca. Ostatnie sondaże jasno pokazują, że Andrzej Duda prowadzi przed Rafałem Trzaskowskim. Będzie druga tura czy nie?

W sondażach gdzieś zniknęli kandydaci, którzy jeszcze niedawno wydawali się całkiem mocni, w tym lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Był taki moment, że wydawało się, iż naprawdę może wejść do drugiej tury.

Wizyta prezydenta i premiera na Warmii i Mazurach
W weekend prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki odwiedzili województwo warmińsko-mazurskie. Byli m.in. na Mierzei Wiślanej.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory prezydenckie, Sylwia Jaskulska
Przekop przez Mierzeję Wiślaną, wybory prezydenckie i odmrażanie gospodarki w audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Andrzej Wyrębek - Konfederacja, Edward Pietrulewicz - PSL, Monika Falej - Lewica, Jarosław Słoma - Platforma Obywatelska, Dariusz Rudnik -...

Zamknij
RadioOlsztynTV