Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekop przez Mierzeję Wiślaną, wybory prezydenckie i odmrażanie gospodarki w audycji My, Wy, Oni

Fot. fotolia.pl

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli:

  • Andrzej Wyrębek – Konfederacja,
  • Edward Pietrulewicz – PSL,
  • Monika Falej – Lewica,
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1.
Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk odwiedzili plac budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Z kolei Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu o wstrzymanie trzech najbardziej kontrowersyjnych inwestycji.

Temat 2.
Termin wyborów prezydenckich. 19 maja o szczególnych zasadach organizacji wyborów prezydenckich debatowali politycy podczas spotkania, które odbyło się w formule okrągłego stołu. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich partii. Ustalono, że wybory odbędą się 28 czerwca. Ustawa została szybko przegłosowana w Sejmie i trafiła do Senatu.

Temat 3.
Weszliśmy w kolejny etap odmrażania gospodarki. W sobotę premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę Meble Wójcik w Elblągu. „Wiemy doskonale, że w kwietniu tąpnięcie było ogromne, w maju odrabiamy częściowo straty, w czerwcu będzie lepiej niż w maju a w lipcu będzie lepiej niż w czerwcu. W sierpniu mam nadzieję, że wrócimy do poziomów produkcji, świadczenia usług a tutaj mam nadzieję, że w usługach turystycznych będzie boom” – powiedział szef rządu.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, wybory prezydenckie, koronawirus
W poniedziałek łączna liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 24 tysiące

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 178 osób. Tym samym łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 tys. 165 – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło...

Zamknij
RadioOlsztynTV