Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Województwo otrzymało fundusze na poprawę bezpieczeństwa. Co zostanie zmodernizowane?

Przejście dla pieszych. Fot. P.Getka

75 przejść dla pieszych na drogach powiatowych i 50 na drogach gminnych naszego regionu zostanie zmodernizowanych. Premier zatwierdził listy zadań i wniosków o dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w województwie warmińsko-mazurskim.

Doświetlenie, dodatkowe oznakowanie i inna modernizacja przejść dla pieszych na trasach powiatowych będzie kosztować ponad 11,5 miliona złotych. Na trasach gminnych – 4 miliony złotych. 80% kosztów pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

Ma to zdecydowanie poprawić sytuację pieszych na drogach. Dodatkowo rozpisaliśmy już kolejny nabór w tym programie, aby wykorzystać wszystkie dostępne środki

– powiedział wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Łącznie, na modernizację przejść dla pieszych w naszym regionie (w ramach RFRD), są 32 mln zł. W całej Polsce, jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, dofinansowanie przyznano dla 1 714 zadań, w tym 910 na drogach powiatowych oraz 804 na drogach gminnych.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, drogi, bezpieczeństwo, dofinansowanie, doświetlenie
Poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Przejścia zostaną zmodernizowane

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy inwestycji samorządowych na drogach powiatowych i gminnych, które uzyskają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r. Dofinansowanie przyznano dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV