Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda warmińsko-mazurski czeka na medyków chętnych do pracy z chorymi na COVID-19

Wojewoda warmińsko-mazurski nadal oczekuje na zgłoszenia medyków chętnych do pracy z chorymi na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Przed tygodniem wojewoda wysłał apel do izb medycznych skupiających lekarzy, pielęgniarki i fizjoterapeutów z prośbą o dobrowolne zgłoszenia medyków.

Guzek zapewnił, że w regionie nie ma obecnie potrzeby pilnego wsparcia kadrowego szpitala jednoimiennego czy też innych placówek. Dodał, że apel „był wystosowany z myślą o ewentualnej przyszłości”.

Pytany, ilu medyków odpowiedziało na apel Krzysztof Guzek nie udzielił odpowiedzi. Dodał jedynie, że wojewoda wciąż oczekuje na takie zgłoszenia, choć w piśmie do izb medycznych określono termin zgłoszeń na miniony poniedziałek.

Ministerstwo Zdrowia opracowało materiał precyzujący kwestie, kto i kiedy może być skierowany do pracy do wyznaczonej jednostki. Zakładamy, że po zapoznaniu się z tym materiałem środowisko medyczne będzie mogło już konkretnie odnieść się do apelu wojewody. W dalszym ciągu zatem czekamy na zgłoszenia.

W województwie warmińsko-mazurskim dotąd odnotowano 144 przypadki zakażenia koronawirusem, 62 osoby wyzdrowiały, a jedna zmarła.

Autor: PAP/J.Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, zdrowie, apel, koronawirus, COVID
Mimo dyspensy coraz więcej wiernych na mszach. Sprawdź dopuszczalną liczbę w kościołach archidiecezji warmińskiej

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są stopniowo zdejmowane. Co istotne dla osób wierzących, w mszach świętych może uczestniczyć coraz więcej osób. Przepisy są jasne. Na 15...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV