Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Chcemy wyjść naprzeciw samorządom lokalnym i wesprzeć ich w tworzeniu połączeń i szukaniu przewoźników

Wojewoda Artur Chojecki. Fot. A. Dybcio

Busy warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego informujące o tzw. „nowej piątce” pojawią się w każdej gminie regionu – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewoda zapowiedział, że miarę możliwości osobiście będzie jeździł na spotkania z mieszańcami, a informacje o tym gdzie pojawią się busy będą łatwo dostępne.

Chcemy dojechać do każdej gminy naszego województwa. Ja osobiście nie w każde miejsce się udam, ale zarówno ja jak i wicewojewoda będziemy bardzo intensywnie działać na rzecz tych programów. Ja dziś udaję się do Nidzicy.

Dziś rozpoczyna się kampania informacyjno-konsultacyjna dotycząca pięciu obietnic złożonych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wojewoda wyjaśnił, że chodzi o prospołeczny i prorozwojowy program rządu.

Będę mówił o rozszerzeniu programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko, dodatkowej trzynastej emeryturze, projekcie związanym z zerowym PIT-em dla młodych ludzi do 21 roku życia oraz projekcie związanym z obniżeniem PIT-u dla wszystkich i program związany z reaktywowaniem połączeń lokalnych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Arturem Chojeckim

 

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, rząd, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Artur Chojecki, program
Iwona Arent: Nie powinniśmy przywracać handlu we wszystkie niedziele

Nie ma mowy o tym, że w Polsce nie powstanie Fort Trump - podkreśliła w Porannych pytaniach  posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent. Minister spraw zagranicznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV