Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Było tak ogromne zainteresowanie programem 500 plus, że system informatyczny chwilowo został przeciążony

Zainteresowanie rozszerzonym programem „Rodzina 500 plus” było tak duże, że system informatyczny miewał wczoraj kłopoty – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Zmiany w programie Rodzina 500 plus poza różnego rodzaju udogodnieniami dużo większa skala przedsięwzięcia. O ile do tej pory w naszym województwie z programów korzystało około 150 tysięcy dzieci to rozszerzenie go obejmie swoim zasięgiem już 250 tysięcy dzieci. To duży skok, jeżeli dodamy to tego ogromne zainteresowanie, to pewien efekt przeciążenia wystąpił wczoraj.

Jak powiedział wojewoda Artur Chojecki tylko wczoraj do godziny 14 na Warmii i Mazurach złożono ponad 10 tysięcy wniosków. Wojewoda zapewniał, że będzie problemów z wypłatami pieniędzy na rozszerzony program Rodzina 500 plus. W regionie z programu powinno skorzystać 250 tysięcy dzieci.

Ten rok w swojej poprzedniej wersji to było ponad 800 milionów złotych. Nowelizacja ustawy i rozszerzenie programu to już kwota ponad miliard 100 milionów złotych, które musimy zabezpieczyć w tym roku na zrealizowanie tego programu.

Artur Chojecki zapewnił, że pieniądze już są na kontach urzędu wojewódzkiego i sukcesywnie będą przekazywane. Na złożenie wniosku rodzice każdego dziecka mają 3 miesiące. W lipcu wnioski można składać tylko drogą elektroniczna, a od sierpnia także osobiście w formie dokumentów papierowych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Arturem Chojeckim

00:00 / 00:00

Wojewoda Artur Chojecki. Fot. A. Chmielewska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dzieci, pomoc, Artur Chojecki, rodziny, wnioski, video, 500 plus
Rosja z głosem w Radzie Europy, finansowa motywacja nauczycieli i orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. drukarza. Oglądaj audycję My Wy Oni

Rosja ponownie z prawem głosu z Radzie Europy, olsztyńscy nauczyciele dostaną większe dodatki motywacyjne oraz spór dotyczący odmowy świadczenia usług przed Trybunałem Konstytucyjnym. To tematy dzisiejszej...

Zamknij
RadioOlsztynTV