Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: 46 procent zaszczepionych to wciąż za mało

Fot. Ł. Sadlak

– Z niepokojem obserwujemy dane informujące o stałym wzroście liczby zakażeń koronawirusem, także w województwie warmińsko-mazurskim – podkreślił w Porannych Pytaniach Artur Chojecki.

Według wojewody warmińsko-mazurskiego najbardziej martwi fakt, że każdego dnia przybywa nowych zakażeń, co przybliża nas do czwartej fali, ale także możliwego lockdownu.

Kilkaset osób dziennie otrzymuje pozytywny wynik testu. W naszym regionie mieliśmy przez ostatnie tygodnie po kilka zakażeń. Dzisiaj mamy dwadzieścia i te liczby wciąż rosną.

Kluczową sprawą jest to, czy osoby chore będą wymagały leczenia w szpitalach, tak jak było to wiosną. Dlatego zdaniem Artura Chojeckiego ważne jest, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę, która chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

W mojej ocenie w naszym województwie jest to ciągle zbyt mała liczba osób, żeby nas wszystkich skutecznie ochronić przed konsekwencjami czwartej fali. Zaszczepienie dwoma dawkami to jest nieco ponad 46% osób. To ciągle za mało.

W całym województwie warmińsko-mazurskim akcja szczepień trwa bez przeszkód, coraz częściej punkty wyjazdowe można znaleźć np. tam, gdzie obywają się gminne imprezy – dożynki czy festyny rodzinne.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Chojecki, szczepienia
Elbląski punkt szczepień działa. Codziennie można się zaszczepić przeciwko COVID-19

Elbląski punkt szczepień powszechnych w hali sportowo-widowiskowej przy alei Grunwaldzkiej 135 jest nadal czynny i mogą z niego korzystać wszyscy chętni do przyjęcia ochrony przed COVID-19...

Zamknij
RadioOlsztynTV