Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Nowicki wicemistrzem świata w rzucie młotem!

Fot. PAP/Adam Warżawa

Wojciech Nowicki srebrnym medalistą w rzucie młotem z wynikiem 81.02 metra! To pierwszy medal polskich lekkoatletów podczas mistrzostw świata, które są rozgrywane w Budapeszcie.

Niespodziewanym złotym medalistą został 21-letni Kanadyjczyk Ethan Katzberg z rezultatem 81.25 metra. Brąz wywalczył Węgier Bence Halasz – 80.82 metra. Paweł Fajdek zajął czwartą lokatę (80.00).

To szóste z rzędu mistrzostwa świata, w których polscy młociarze zdobywają medale. Biało-czerwoni pierwszy raz od 2011 roku nie wygrali konkursu rzutu młotem w MŚ. W Daegu nie stanęli na podium.

Fajdek od 2013 roku był najlepszy w pięciu ostatnich czempionatach w Moskwie, Pekinie, Londynie, Dausze i Eugene. W Budapeszcie jego seria została przerwana.

Nowicki w Budapeszcie zdobył 10. medal imprezy mistrzowskiej. Jego passa rozpoczęła się w MŚ w Pekinie w 2015 roku. Później wygrał m.in. igrzyska olimpijskie w Tokio.

21-letni Katzberg został najmłodszym w historii mistrzem świata w rzucie młotem. Natomiast doświadczeni Fajdek i Nowicki mają już 34 lata.

Oprócz Fajdka i Nowickiego polskimi medalistami MŚ w rzucie młotem byli także Szymon Ziółkowski (jeden złoty i dwa srebrne) oraz Zdzisław Kwaśny (jeden brązowy). Biało-czerwoni w historii tej konkurencji zdobyli najwięcej medali Mistrzostw Świata – aż 14 (sześć złotych, cztery srebrne, cztery brązowe).

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w rzut młotem
Polski młot jest potęgą! Paweł Fajdek mistrzem, a Wojciech Nowicki wicemistrzem świata!

Choć aż pięciu młociarzy w finale mistrzostw świata oddawało ponad 80-metrowe rzuty, najlepsi byli Polacy. Paweł Fajdek po raz piąty z rzędu sięgnął po złoto Mistrzostw...

Zamknij
RadioOlsztynTV