Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wczoraj panie, dziś panowie! Mamy dwa medale w rzucie młotem

Fot: PAP/EPA

Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji – w tym oba złote.

32-letni Nowicki swój najlepszy rezultat w konkursie finałowym uzyskał w trzeciej kolejce. Jego rówieśnik Fajdek posłał młot najdalej w piątej próbie. Drugie miejsce zajął – dość niespodziewanie – Norweg Eivind Henriksen – 81,58.

Nowicki pięć lata temu w Brazylii zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich. Trzykrotnie stanął też na najniższym stopniu podium mistrzostw świata, a w 2018 roku został mistrzem Europy.

Fajdek to czterokrotny mistrz świata. Dotychczas na igrzyskach olimpijskich nie odniósł żadnych sukcesów. Zarówno w Londynie w 2012 roku, jak i w 2016 roku w Rio de Janeiro nie przebrnął eliminacji.

We wtorek Anita Włodarczyk po raz trzeci została mistrzynią olimpijską w tej konkurencji, a brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron. Joanna Fiodorow była siódma.

Foto: PAP/EPA

Deszcz medali w Tokio! Złoto Anity Włodarczyk, srebro kajakarek oraz brąz Malwiny Kopron i Tadeusza Michalika

Autor: T. Więcławski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, rzut młotem, Wojciech Nowicki
Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal olimpijski!

Po kapitalnym finiszu Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470. Wyścig medalowy zakończyły na drugiej pozycji. Mistrzyniami zostały Brytyjki Hannah...

Zamknij
RadioOlsztynTV