Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: wielokrotnie pokazywaliśmy, że możemy mieć odmienne zdania

Fot. P. Getka

– Bezpieczeństwo finansowe i bezpieczeństwo granic Polski jest najważniejsze – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.

Ma ona pozwolić na zakończenie sporu o praworządność z Komisją Europejską i uruchomienie unijnych funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. – To bardzo dobra wiadomość – ocenił poseł Wojciech Kossakowski.

Dla rządu bezpieczeństwo finansowe Polaków jest najważniejsze. W zasadzie wszystko, co wzmacnia to bezpieczeństwo, jest bardzo dobrze. Dlatego jak najszybciej musimy zakończyć ten niepotrzebny spór prawny na zachodzie, przede wszystkim, aby skupić się na militarnym zagrożeniu ze strony wschodu.

Krajowy Plan Obudowy zakłada przekazanie Polsce ponad 100 miliardów złotych z funduszy unijnych w formie dotacji oraz ponad 50 miliardów w formie nisko oprocentowanych pożyczek.

Przeciwko ustawie głosowała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Przepisy przeszły dzięki głosom posłów PiS oraz dzięki temu, że opozycja wstrzymała się od głosu.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski przekonywał jednak na antenie Radia Olsztyn, że sprzeciw Zbigniewa Ziobry nie spowoduje rozpadu koalicji rządzącej.

Solidarna Polska na czele ze Zbigniewem Ziobrą od samego początku mówiła, że nie podobają jej się pewne zapisy i była w tym konsekwentna. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że w różnych sprawach możemy mieć odmienne zdania. Najważniejsze, żeby Polska na tym zyskiwała i myślę, że koalicja nadal będzie nad tym pracować.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym trafi teraz pod obrady Senatu.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarna Polska, Wojciech Kossakowski
W Ełku znów będzie działać oddział neurologii

W Szpitalu Wojskowym w Ełku ponownie zostanie otwarty oddział neurologii. Z powodu braku lekarzy oddział został najpierw zawieszony, a potem zlikwidowany i od prawie roku pacjenci...

Zamknij
RadioOlsztynTV