W Ełku znów będzie działać oddział neurologii
W Szpitalu Wojskowym w Ełku ponownie zostanie otwarty oddział neurologii. Z powodu braku lekarzy oddział został najpierw zawieszony, a potem zlikwidowany i od prawie roku pacjenci muszą szukać pomocy poza Ełkiem.
– Są pieniądze na wznowienie pracy oddziału – powiedział poseł Wojciech Kossakowski.
Udało się przekonać NFZ, żeby zapewnił takie finansowanie, które pozwoli na ponowne otwarcie oddziału.
– Nowy oddział to nowa oferta leczenia udarów – dodał komendant szpitala płk Robert Trela.
Będzie to trombektomia mechaniczna, która daje pacjentowi więcej czasu od udaru do momentu podania leków.
Oddział ma być otwarty 1 kwietnia. Powróci z większym zakresem usług, co będzie szczególnie ciekawe dla młodych lekarzy. Będą tu mogli uczyć się i robić specjalizację.
– Chcemy odtworzyć ten oddział na zupełnie innym poziomie – podkreślił neurochirurg Szymon Kaczor.
Udary mózgu będą tu leczone na takim poziomie jak w krajach zachodnich.
W planach jest również zakup wysokoteslowego rezonansu, który umożliwi lepszą diagnostykę wielu schorzeń.
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






