Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Woda podmyła skarpę, a nowy most „wisiał w powietrzu”

Fot. OSP Barczewko

Intensywna ulewa, która w niedzielę wieczorem przeszła nad Olsztynem i okolicznymi miejscowościami uszkodziła most w miejscowości Barczewko w powiecie olsztyńskim. Most był zamknięty, teraz można już z niego korzystać.

Na zdjęciach zamieszczonych po burzy przez strażaków ochotników z Barczewka widać, że most wisi w powietrzu, pod asfaltem jest wypłukana ogromna dziura, a kamienie umacniające skarpę zostały wymyte. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że w nocy został wezwany zarządca drogi, który podjął decyzję o jej natychmiastowym zamknięciu.

Początkowo wyznaczono objazdy przez miejscowości: Gady, Tuławki, Szynowo, Maruny i Dąbrówkę Małą lub przez trasę Olsztyn-Nikielkowo.

Dziś od rana trwają prace naprawcze. W tej chwili auta mogą już tamtędy przejeżdżać. Most w Barczewku został oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu.

Fot. OSP Barczewko

Ponad 40 zgłoszeń, a w rezultacie prawie 25 strażackich interwencji było po ulewie, jaka przeszła późnym popołudniem nad powiatem olsztyńskim. Jej skutki usuwano przez całą noc, ale jak się okazuje będą też usuwane w najbliższych dniach, a nawet miesiącach.

W Olsztynie potężna ściana deszczu, w ciągu kilkudziesięciu minut, pozalewała ulice i chodniki. Deszcz, w wielu miejscach, sparaliżował komunikację miejską. Najbardziej zalane były rejony ul. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Niepodległości i Lubelskiej.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak/BSC

Nawałnice nad regionem. Główne ulice w Olsztynie nieprzejezdne

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w most, OSP, Barczewko, uwaga
Nawałnice nad regionem. Główne ulice w Olsztynie nieprzejezdne

Nad powiatem olsztyńskim przeszły burze z bardzo ulewnym deszczem. Nawałnice spowodowały zalanie kilkudziesięciu budynków i ulic. Zalane były piwnice, podwórka i garaże m.in. w Olsztynie przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV