Olsztyn, Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region, Regiony
Właśnie ruszył remont przy ważnym skrzyżowaniu w Olsztynie

Fot. Ł. Sadlak
Od dziś (15 lipca) przez około miesiąc zamknięty będzie wlot ul. Tuwima w al. Sikorskiego. Powodem są prace remontowe na skrzyżowaniu. Zawieszono kursowanie tramwajów w tym rejonie i uruchomiono autobusową komunikacją zastępczą.
Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu zamknięto wjazd i wyjazd z Tuwima na skrzyżowaniu z al. Sikorskiego. Kierowcy korzystają z objazdu prowadzącego ul. Obrońców Tobruku i al. Warszawską. Natomiast przejazd al. Sikorskiego nadal jest możliwy.
Jednocześnie zawieszono kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3. W ich miejsce uruchomiono autobusową komunikację zastępczą (linie Z-1 i Z-2). Skorygowano także trasy autobusów przejeżdżających przez zamknięty fragment skrzyżowania.
Powodem zmian jest modernizacja torowiska i naprawa jezdni. Według miejskich urzędników jest to konieczne, bo przyjęte w pierwotnym projekcie rozwiązanie okazało się „niewystarczająco wytrzymałe”. Prace mają potrwać 30 dni.
Są spowodowane degradacją nawierzchni asfaltowej, znajdującej się na przejeździe przez torowisko. Remont będzie polegać na wymianie nawierzchni z asfaltowej na nawierzchnię betonową do wysokości główki szyny
– przekazał rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie Mariusz Makówka.
Prace zaplanowano od połowy lipca, aby zminimalizować utrudnienia, bo w czasie wakacji jest mniejsze natężenie ruchu. Ratusz liczy, że dobre warunki pogodowe będą sprzyjały zarówno lepszej jakości wykonywanych prac, jak i szybszej realizacji.

Mapa, objazd ul. Tuwima
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Robert Szewczyk podsumował dwa lata swojej prezydentury
-
Unijne miliony za remont domu kultury w Piszu do zwrotu. Sprawę bada prokuratura
-
Strażacy z Warmii i Mazur pomagają gasić ogromny pożar lasu w Biłgoraju w Lubelskiem
-
Daniel Brodowski o liście gończym za skazanym adwokatem i zatrzymaniach w aferze odpadowej












![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













