Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Władze miasta dotrzymały umowy. Stomil Olsztyn dostanie dodatkowe pieniądze

Fot. A. Szczepański

Olsztyn znów dokłada pieniądze do Stomilu Olsztyn. Rada Miasta zgodziła się na zwiększenie kapitału spółki, przekazanej w ubiegłym roku prywatnemu inwestorowi.

Rok temu, przed przekazaniem większości akcji Stomilu w prywatne ręce, zwiększono kapitał spółki o 4 miliony złotych. Przyjęta dziś uchwała zakłada natomiast przekazanie spółce kolejnych 3 milionów 900 tysięcy złotych. Władze miasta wyjaśniają, że takie były warunki umowy podpisanej w ubiegłym roku z prywatnym inwestorem.

Musimy realizować nasze zobowiązania, które zostają podjęte i przyjęte w formie uchwały Rady Miasta

– mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Łukaszewski przekonuje przy tym, że inwestor wywiązuje się ze swoich obietnic.

To jest wieloletnia umowa z partnerem, który wyprowadził naszą drużynę z ciężkiej sytuacji finansowej. Zainwestował swoje środki i wywiązuje się doskonale z umowy.

00:00 / 00:00

Wątpliwości ma natomiast opozycja, która już w ubiegłym roku wstrzymywała się od głosu podczas głosowania nad projektem umowy z inwestorem.

Teraz z jednej strony mamy umowę, która wiąże ręce. Z drugiej jednak strony mamy trudny budżet miasta, w którym nie znalazły się środki na wiele ważnych zadań

– mówi szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Radosław Nojman.

00:00 / 00:00

Ostatecznie uchwała przeszła – za jej przyjęciem głosowało 19 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, 1 był przeciw. Oprócz tegorocznego dofinansowania, miasto – zgodnie z umową – będzie musiało jeszcze dołożyć do klubu 2 miliony złotych w 2021 r.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestor, Stomil Olsztyn
Piotr Skiba pod czujnym okiem nowego prezesa?

Bramkarz Stomilu - Piotr Skiba musi się liczyć z podwójną oceną swojej dyspozycji. Obserwuje go nie tylko trener bramkarzy - Sylwester Wyłupski, ale również nowy prezes...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV