Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wizyta czterech prezydentów w Kijowie i ustawa sankcyjna. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Iwona Arent i Marcin Kulasek

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

    • Iwona Arent – poseł Prawa i Sprawiedliwości
    • Marcin Kulasek – poseł Nowej Lewicy

Temat 1

Prezydenci Polski, Estonii, Łotwy i Litwy pojechali do Kijowa. Spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Odwiedzili miejsca rosyjskich zbrodni. – Odebrało nam mowę – powiedział po powrocie prezydent Estonii Alan Karis. Prezydent Andrzej Duda podkreślił zaś, że Ukraina potrzebuje międzynarodowego wsparcia. Co znaczą takie gesty jak podróż czterech prezydentów?

Temat 2

Prezydent Andrzej Duda po powrocie z Ukrainy podkreślał znaczenie objęcia Rosji sankcjami – w wielu wymiarach. Polski parlament przyjął ustawę określaną mianem ustawy sankcyjnej. Zakłada ona zakaz importu do Polski i tranzytu przez Polskę rosyjskiego i białoruskiego węgla. W Senacie pojawiła się też poprawka, by zakazać importu rosyjskiego gazu płynnego. Ale tę poprawkę Sejm odrzucił. Dlaczego?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, Marcin Kulasek
Iwona Arent o pośle Nitrasie: możemy ostro dyskutować, ale pewnych granic się nie przekracza

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Iwona Arent komentowała nieuchylenie przez Sejm immunitetu posłowi Platformy Obywatelskiej Sławomirowi Nitrasowi. Z parlamentarzystką rozmawiał Krzysztof Kaszubski. Prokuratura prowadzi...

Zamknij
RadioOlsztynTV