Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Witold Wróblewski i Jerzy Wilk o kontrowersjach związanych z elbląskim wiaduktem: To element kampanii wyborczej

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski w Studiu Elbląg. Fot. Ł. Sadlak

Wczoraj  wyemitowała reportaż o niedawno oddanym do użytku wiadukcie, łączącym centrum Elbląga z dzielnicą Zatorze.

W reportażu między innymi wskazano,że prace zostały wykonane niezgodnie z projektem budowlanym, użyto materiałów niezgodnych z projektem i jeżeli jest zagrożenie i ryzyko katastrofy budowlanej, to ruch na wiadukcie powinien zostać wstrzymany i powinna powstać bardzo szybko komisja, która te wątpliwości zbada.

Do reportażu odniósł się kandydujący na drugą kadencję prezydent Elbląga Witold Wróblewski:

Kampania wyborcza przekroczyła granice absurdu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Nie można dla partyjnego interesu żerować na bezpieczeństwie elblążan. Gdzie szacunek dla miasta i jego mieszkańców?

00:00 / 00:00

W reportażu znalazła się też wypowiedź kandydata  Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta Elbląga, posła Jerzego Wilka:

Sytuacja jest jasna i czytelna. Mieszkańcy próbowali dostać się do panów prezydentów, zostali zlekceważeni. Następnie napisali kilka skarg. Potem zwrócili się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Mieszkańcy przyszli więc do mnie, a ja nie jestem ekspertem od dróg i mostów.

00:00 / 00:00

To prawdopodobnie nie koniec sprawy. Witold Wróblewski zapowiedział, że po konsultacjach z prawnikami rozważy wystąpienie na drogę sądową przeciwko autorom reportażu i Telewizji Polskiej w ramach prawa wyborczego.

Wróblewski i Wilk są kontrkandydatami w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w TVP, Jerzy Wilk
Likwidacja tzw. godzin karcianych, wyższe dodatki dla wychowawców oraz stypendia. Jerzy Wilk przypomniał program dla oświaty

Przed nami II tura batalii o fotel prezydenta Elbląga. Obaj kandydaci - popierany przez Prawo i Sprawiedliwość poseł Jerzy Wilk oraz urzędujący prezydent Witold Wróblewski popierany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV