Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Likwidacja tzw. godzin karcianych, wyższe dodatki dla wychowawców oraz stypendia. Jerzy Wilk przypomniał program dla oświaty

Fot. Fotolia.com

Przed nami II tura batalii o fotel prezydenta Elbląga. Obaj kandydaci – popierany przez Prawo i Sprawiedliwość poseł Jerzy Wilk oraz urzędujący prezydent Witold Wróblewski popierany przez swój własny Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego, walczą o głosy elblążan.

Jerzy Wilk przypomniał dziś swoje główne punkty programu dla oświaty. Obiecał przywrócić 15-tysięczne odprawy nauczycieli odchodzących na emeryturę oraz zwiększyć dodatki dla wychowawców klas ze 150 złotych do 300 złotych.

00:00 / 00:00

Obiecał także stypendia dla zdolnych i z osiągnięciami uczniów klas 7 i 8. To byli uczniowie zlikwidowanych gimnazjów, którzy tych stypendiów reforma oświaty pozbawiła.

Potwierdził też, że jeśli zostanie prezydentem Elbląga, to zlikwiduje w mu podległych szkołach tzw. godziny karciane. Wyjaśnijmy, że godziny karciane to godziny, którymi dysponowali dyrektorzy szkół, pozwalające na nieodpłatne zatrudnienie każdego nauczyciela na dwie godziny tygodniowo.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoły, Jerzy Wilk, oświata
Poseł Jerzy Wilk zapowiada, że o fotel prezydenta Elbląga będzie walczył do końca

Poseł Jerzy Wilk ruszył z kolejnym etapem kampanii wyborczej. Podkreśla, że o fotel prezydenta Elbląga będzie walczył do końca. W dogrywce spotkają się obecny prezydent Witold...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV