Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualny spacer po Kanale Elbląskim? Już jesienią

Kanał Elbląski. Fot. Marek Lewiński

Unikatowy na skalę światową zabytek techniki, odwiedzany przez tysiące turystów z kraju i z zagranicy zostanie zdigitalizowany. W podróż Kanałem Elbląskim będzie się można wybrać wirtualnie.

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, będzie można wejść do maszynowni i samodzielnie przeprowadzić śluzowania statku. O szczegółach mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, koordynator projektu w Regionalnej Pracowni Digitalizacji, która zajmuje się promocją i cyfryzacją dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla.

Premiera aplikacji i wirtualnego spaceru planowana jest jesienią. W Regionalnej Pracowni Digitalizacji działającej w elbląskim Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” jest już prawie pół tysiąca obiektów architektonicznych i muzealnych. Obecnie trwają również prace nad digitalizacją średniowiecznych obiektów i kolekcji Warmii i Mazur.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kanał Elbląski
Katedra we Fromborku
„100 Pomników Historii na stulecie odzyskania niepodległości”. Na listę trafiły kolejne obiekty

Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie z udziałem prezydenta, przedstawicieli rządu, parlamentu oraz wszystkich zabytków wpisanych do tej pory na listę Pomników Historii....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV