Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualnie ku chwale „wyklętych”. Bieg Tropem Wilczym

Fot. MDK w Pieniężnie

Co roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywał się Bieg Tropem Wilczym. Tym razem obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły bezpośrednią organizację wydarzenia.

Miejski Dom Kultury w Pieniężnie zaplanował wydarzenie, ale wirtualnie. Podczas symbolicznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych należy pokonać 1963 metry. To nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Należy zrobić zdjęcie podczas aktywności i umieścić je w komentarzu pod postem o biegu na fanpage’u Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie. Przesyłane zdjęcia należy opisać hasztagiem #moje1963 oraz #tropemwilczym.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Wirtualny bieg organizuje Miejski Dom Kultury w Pieniężnie oraz Fundacja Wolność i Demokracja. Jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, w Pieniężnie IX edycja Biegu Tropem Wilczym ulicami miasta odbędzie się 16 maja. Niebawem rozpoczną się zapisy.

Podobne biegi planowane są w ponad 10 miastach na Warmii i Mazurach – m.in. w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim i Dobrym Mieście.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bieg Tropem Wilczym
W Elblągu upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. Ruszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym

Rozpoczęły się zapisy na Bieg Tropem Wilczym w Elblągu. Impreza ma na celu upamiętnienie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Bieg główny rozgrywany jest na trasie liczącej 1963...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV