Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualna debata z mieszkańcami Elbląga. Jej tematem likwidacja oddziałów kobiecych w szpitalu miejskim

Szpital miejski i wojewódzki w Elblągu

Plany likwidacji położnictwa i ginekologii w Szpitalu Miejskim w Elblągu i przeniesienia ich do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego od początku budzą wiele emocji.

Część elblążan uważa, że to zły pomysł, szczególnie w czasie pandemii, która może wyłączyć szpital z normalnej pracy. Mieszkańcy zarzucili władzom Elbląga i obu szpitali brak konsultacji. Dlatego dziś odbyło się spotkanie online, podczas którego każdy mógł zadać pytanie w tej sprawie. Przed internetową kamerą zasiedli dyrektorzy obu placówek i wiceprezydent Elbląga.

Zainteresowanie nie było duże. Ośmioro elblążan wzięło udział w debacie, ale tylko jedna osoba zadała pytania na żywo, m.in. o liczbę łóżek w nowej lokalizacji.

Na położnictwie mamy teraz trzy dodatkowe stanowiska do porodów rodzinnych

– wyjaśniała Elżbieta Gelert ze Szpitala Wojewódzkiego.

Dyrektor Mirosław Gorbaczewski ze Szpitala Miejskiego podkreślał, że kobiece oddziały, w jego placówce, są nierentowne. Teraz jest to obłożenie w graniach 25 procent.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Wymiana oddziałów między elbląskimi szpitalami ma zostać sfinalizowana 1 stycznia przyszłego roku. Przed placówkami jeszcze formalne zabiegi i być może dalszy ciąg dyskusji, bo nadal trwa zbieranie podpisów pod petycją przeciwko zmianom.

Szpital Miejski w miejsce ginekologii i położnictwa ma otrzymać pediatrię.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, debata, szpital wojewódzki, szpital miejski, położnictwo, ginekologia
Prezydent Elbląga apeluje o przestrzeganie obostrzeń. W mieście zakażonych jest prawie 60 osób, ponad 450 objęto kwarantanną

W Elblągu jest 57 osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa - wynika z danych elbląskiego Sanepidu. O zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i...

Zamknij
RadioOlsztynTV