Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wigilia w stylu wege czy desery zero waste? Wspólne gotowanie na warsztatach kulinarnych online

Warsztaty poprowadzi Maciej Maciejewski

Jak przygotować wegetariańską Wigilię albo desery ze składników, jakie trudno sobie wyobrazić do wyrobu słodkości?

Tego będzie można dowiedzieć się podczas kulinarnych warsztatów, które organizują Bank Żywności w Olsztynie oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk.

Bezpłatne warsztaty, które odbędą się online, są częścią tegorocznych obchodów Światowego Dnia Żywności. Chodzi m.in. o poprawę nawyków żywieniowych i gospodarowanie żywnością.

Swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów będzie się dzielił Maciej Maciejewski, specjalista kuchni „zero waste”, miłośnik eko-produktów i lokalnych dostawców. Podczas wakacje Maciej Maciejewski współtworzył z dziennikarzami Radia Olsztyn audycję Radio od kuchni.

Dziś o godz. 18 zaprezentuje dania kuchni wegańskiej na Wigilię. W sobotę o godz. 10 Maciej Maciejewski pokaże jak przygotować desery zero waste, np. ciasto z kaszy gryczanej.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować na konkretny dzień. Można to zrobić na stronie Banku Żywności w Olsztynie.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności, warsztaty, Polska Akademia Nauk, PAN, kuchnia, gotowanie, kucharz, przepisy
Rośnie liczba obcokrajowców pracujących w regionie. „Utrzymuje się duże zapotrzebowanie”

Pandemia nie powstrzymała zapotrzebowania na pracowników z zagranicy - wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. W województwie warmińsko-mazurskim w kończącym się roku znacznie wzrosła...

Zamknij
RadioOlsztynTV