Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, kto zastąpi zmarłego posła Jerzego Wilka

Adam Ołdakowski Fot. W. Chromy

Mandat poselski po zmarłym w niedzielę pośle PiS Jerzym Wilku z Elbląga obejmie rolnik spod Bartoszyc Adam Ołdakowski. W rozmowie powiedział, że jest gotowy do natychmiastowego podjęcia pracy w Sejmie. Ołdakowski był już posłem przez trzy kadencje.

W związku ze śmiercią posła PiS z okręgu elbląskiego Jerzego Wilka mandat poselski po nim obejmie Adam Ołdakowski. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył on kolejną liczbę głosów – 5 886. Procedurę powołania Ołdakowskiego do pracy w Sejmie będzie przeprowadzała Kancelaria Sejmu.

Oczywiście, że przyjmę mandat po śp. Jurku Wilku. Bardzo mi przykro z powodu Jego śmierci, ale pracować trzeba dalej. Przyjmę mandat, jestem gotowy do pracy w Sejmie od zaraz

– powiedział Adam Ołdakowski.

Adam Ołdakowski jest rolnikiem, prowadzi gospodarstwo pod Bartoszycami. Ma doświadczenie parlamentarne, bo zasiadał w Sejmie w IV, V i VIII kadencji. Po raz pierwszy mandat posła uzyskał z list Samoobrony.

W czasie, gdy uzyskał mandat posła miał być sądzony za udział w nielegalnej okupacji urzędu wojewódzkiego. Postępowanie karne w tej sprawie zostało w 2002 r. warunkowo umorzone przez sąd rejonowy w Olsztynie.

W wyborach w 2005 r. po raz drugi został posłem uzyskując w wyborach 7 488 głosów. Zasiadał w Komisji Obrony Narodowej, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa i Komisji Polityki Społecznej. Od lipca do listopada 2007 r. był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu jako kandydat bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 r. z ramienia tej partii został wybrany do sejmiku warmińsko-mazurskiego. W 2015 r. jako członek PiS uzyskał mandat posła VIII kadencji.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Wilk, poseł na Sejm
Zbigniew Babalski: Mieszkanie plus nie do końca nam wyszło, dlatego chcemy to poprawić. Posłuchaj Porannych Pytań

"Miłośnik Elbląga, człowiek absolutnie oddany swojemu miastu" - tak zmarłego wczoraj posła Jerzego Wilka w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wspominał jego klubowy kolega, poseł PiS Zbigniew...

Zamknij
RadioOlsztynTV