Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olsztyna uczcili rocznicę urodzin Aleksandra Szczygły

Fot. K. Olszewski

W Olsztynie uczczono pamięć Aleksandra Szczygły, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2009-2010. W najbliższy czwartek 27 października minie 59. rocznica jego urodzin.

Upamiętnienie rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tej świątyni jest tablica poświęcona pamięci szefa BBN za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Następnie zapalono znicze pod tablicą pamięci na budynku Zespołu Szkół Samochodowych. Było tu kiedyś Technikum Kolejowe, którego śp. Aleksander Szczygło był absolwentem. W uroczystościach uczestniczył m.in. Marcin Kowalczyk, szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych.

Aleksander Marek Szczygło urodził się 27 października 1963 roku w Jezioranach. Był posłem na Sejm IV, V i VI kadencji, posłem do Parlamentu Europejskiego V kadencji, szefem Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, ministrem obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem.

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Autor: P. Karpiszen za K. Olszewski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w katastrofa Smoleńska, Aleksander Szczygło, upamiętnienie, poseł na Sejm, rocznica urodzin
Rocznica porwania i śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. „Jego homilie są cały czas żywe”

- Był duchowym przywódcą "Solidarności", bo mówił prawdę - tak o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszko mówił ksiądz Jan Rosłan w homilii podczas mszy w kościele Najświętszego...

Zamknij
RadioOlsztynTV