Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski: Mieszkanie plus nie do końca nam wyszło, dlatego chcemy to poprawić. Posłuchaj Porannych Pytań

„Miłośnik Elbląga, człowiek absolutnie oddany swojemu miastu” – tak zmarłego wczoraj posła Jerzego Wilka w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wspominał jego klubowy kolega, poseł PiS Zbigniew Babalski.

Jerzy Wilk zmarł w szpitalu po długiej chorobie. Był posłem, a wcześniej prezydentem Elbląga i przewodniczącym rady tego miasta. Miał 66 lat.

Kolegę Jerzego miałem okazję poznać w 1998 roku, byłem wojewodą, jeszcze wtedy olsztyńskim, i wtedy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Pracował w spółdzielni dla niewidomych i bardzo zabiegał o tych ludzi i o pracowników

– wspominał poseł Zbigniew Babalski i dodał, że Jerzy Wilk był człowiekiem pełnym chęci do życia, zaangażowanym w sprawy elbląskie i na przykład w przekop Mierzei Wiślanej.

Gość Radia Olsztyn mówił także o nowym programie społeczno-gospodarczym obejmującym takie dziedziny jak zdrowie, wsparcie dla seniorów i rodzin, mieszkalnictwo, ochrona środowiska i zielona energetyka czy cyfryzacja.
12 tysięcy złotych na 2 lata dla osób, które zdecydują się na drugie i kolejne dziecko – to jedno z założeń Polskiego Ładu – programu Prawa i Sprawiedliwości. Między innymi o tej propozycji mówił Markowi Lewińskiemu poseł PiS z Ostródy, Zbigniew Babalski.

Będzie to bon, albo co miesiąc po 1000 złotych na drugie dziecko, albo rozłoży się to na 2 lata po 500 złotych. Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na opiekunkę, żłobek, czy nianię. Wszystko po to, żeby młoda rodzina skorzystała, mama po urlopie macierzyńskim poszła do pracy, a dziecko zostało z opieką.

Jeśli kolejne dziecko przyjdzie na świat w ciągu 3 lat od narodzin poprzedniego, kwota ta zostanie podwojona. Nowy Ład ma też pomóc młodym rodzinom w zdobyciu własnego mieszkania.

Mieszkanie plus nie do końca nam wyszło, dlatego chcemy to poprawić.

Mają wejść w życie ułatwienia w budowie domów do 70 metrów kwadratowych. Państwo będzie też gwarantować do 40 procent wkładu własnego przy zakupie mieszkania. Polski Ład to program, który – zgodnie z zapowiedziami – ma wejść w życie w 2022 roku.

Posłuchaj Porannych Pytań

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Wilk, video, wideo, Zbigniew Babaski
„Był pracowitym i dobrym człowiekiem”. Wspomnienia o Jerzym Wilku

"To był bardzo dobry, uczynny człowiek" - tak zmarłego posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Wilka wspominają jego koledzy z sejmowych ław, samorządowcy, a także NSZZ Solidarność,...

Zamknij
RadioOlsztynTV