Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Wiemy, kto brutalnie pobił trzymiesięcznego niemowlaka. Sąd otrzymał wyniki ekspertyzy

Fot. pixabay

Sąd Rodzinny w Elblągu otrzymał już ekspertyzę Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych w głośnej sprawie małego Kajetana, który na początku tego roku trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Trzymiesięczny wówczas niemowlak miał m.in. kilkanaście złamań kości nóg, rąk, żeber i żuchwy. 

Oprawcą malucha jest ojciec, który teraz przebywa w areszcie. Kajetan został umieszczony w rodzinie zastępczej, jego starszy brat Mateusz został z matką, która ma nadzór kuratora. O ich przyszłości zdecyduje sąd rodzinny.

Kajetan trafił do szpitala z urazem łokcia. Przyniósł go tam ojciec. Lekarz zgłosił sprawę policji, a dalej poszło już szybko. Podejrzenie padło na Dawida S. Został on zatrzymany, usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad synem. W sądzie trwa teraz sprawa rodzinna, zadaniem sądu jest wybranie najlepszego rozwiązania, kierując się tylko dobrem dziecka – tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego Tomasz Koronowski.

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy, podczas które zapadnie decyzja w sprawie władzy rodzicielskiej nad rodzeństwem. Dodajmy, nie wiadomo także, kiedy zacznie się proces karny za znęcanie się nad maluchem. Prokuratura bada rolę matki chłopców, która od początku postępowania występowała w roli świadka.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w pobicie, ekspertyza, ojciec, sąd rodzinny, Kajetan
Ukradli piwo i pobili osoby próbujące ich zatrzymać. To nie pierwszy rozbój 23-latków. Tym razem trafią do więzienia na dłużej

Obaj zostali zatrzymani przez policję. Jak mówi młodszy aspirant Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, mężczyźni byli nietrzeźwi. Nie był to pierwszy rozbój jakiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV