Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, kim jest Brytyjczyk zakażony koronawirusem. Pacjent przebywa w szpitalu w Ostródzie

Fot. Ł. Sadlak

Brytyjczyk, który jest piątą osobą na Warmii i Mazurach z chorobą COVID-19, to żołnierz natowskiego dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód – potwierdza major Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy dowództwa.

Mężczyzna w piątek poczuł się gorzej i od razu, zgodnie z zasadami w przypadku zakażenia koronawirusem trafił do szpitala w Ostródzie. Wszystkie osoby mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie lub potwierdzonym przypadkiem zakażenia, zostają poddane kwarantannie. Dla dowódcy zdrowie żołnierzy i społeczeństwa jest priorytetem, dlatego natychmiast włączył procedury – wyjaśnia major Guzenda.

00:00 / 00:00

Chory żołnierz jest w dobrym stanie. Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej. Stosuje wszystkie procedury sanitarne obowiązujące z Polsce w związku z epidemią.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierz, nato, uwaga, pilne, koronawirus, COVID-19, Brytyjczyk
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia: 156 osób ma potwierdzonego wirusa SARS-Cov-2

Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie jest ich 156, trzy osoby zmarły. Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV