Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, ile wyniosą dodatki nauczycielskie w Olsztynie. Radni podzieleni

Fot. Przemysław Getka

Dodatki dla nauczycieli i przekazanie działki pod nową siedzibę policji w Olsztynie – to niektóre z tematów, jakimi zajmowali się olsztyńscy radni podczas sesji Rady Miasta. Dyskutowano też o niebezpiecznych odpadach z Olsztyna.

Kontrowersje wśród radnych wzbudziło zróżnicowanie dodatków funkcyjnych za wychowawstwo. Nauczyciele w szkołach – po zmianach ustawowych – będą dostawali 300 złotych takiego dodatku, natomiast wychowawcy przedszkolni – na mocy uchwały miejskiej o 190 złotych mniej. Zdaniem radnej Prawa i Sprawiedliwości Edyty Markowicz to niesprawiedliwe różnicowanie nauczycieli.

00:00 / 00:00

Wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk tłumaczy, że ustawa umożliwiła gminom ustalenie wysokości dodatku dla przedszkolnych wychowawców, a Olsztyna przy obecnych obciążeniach nie stać na wyższe dodatki.

00:00 / 00:00

Uchwała przeszła większością jednego głosu (11 za, 10 przeciw). Radni zdecydowali też o sprzedaży Skarbowi Państwa z 99-procentową bonifikatą działki przy ulicy Witosa – tam ma powstać nowy posterunek policji. Na wniosek radnych PiS-u w porządku obrad znalazła się też sprawa niebezpiecznych medycznych odpadów, które trafiają do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Niepokój radnych budzi to, że po awarii spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, na placu OZK gromadzone są niebezpieczne materiały.

26. sesja Rady Miasta została podzielona na dwa posiedzenia, kolejne odbędzie się w środę 18 grudnia. Wtedy radni zajmą się budżetem miasta na przyszły rok.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, działka, nauczyciele, Edyta Markowicz, Ewa Kaliszuk
Komendant policji w Barczewie odwołany. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ze stanowiskiem mogą się pożegnać także inne osoby

Komendant policji w Barczewie to kolejna osoba, która poniosła konsekwencje po symulowanym ataku terrorystycznym w Zespole Szkół nr 3. Do informacji dotarli dziennikarze audycji Śliska sprawa....

Zamknij
RadioOlsztynTV