Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy radni PiS zwracają uwagę: jest problem z uzyskiwaniem informacji z ratusza. „Wprowadzamy ułatwienia tej procedury”

Fot. M. Stankiewicz

Podczas obrad elbląskiej rady miasta po raz kolejny wrócił problem z uzyskiwaniem informacji z ratusza. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłaszający ten problem, ma wątpliwości co do   przewidzianych prawem form składania władzom miasta pytań, interpelacji i wniosków oraz o odpowiedzi na nie.

Jak twierdzi przewodniczący klubu PiS Marek Pruszak, powinno zajmować się tym biuro rady miasta, a nie przewodniczący. – To ograniczenie sprawowania mandatu radnego – uważa radny.

00:00 / 00:00

Przewodniczący rady miasta Antoni Czyżyk z kluby Koalicji Obywatelskiej zaprzecza, by opozycja miała utrudniony dostęp do informacji. Radni byli przeszkoleni jak składać interpelacje, zapytania i wnioski. Ponieważ są problemy, będą wprowadzane ułatwienia tej procedury – zapewnia Antoni Czyżyk, i dodaje, że powstaje specjalne platforma, która będzie służyć radnym do pracy.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, od tej kadencji nie ma możliwości ustnego zgłaszania przez radnych wniosków czy interpelacji. Można robić to pisemnie. Wszystkie interpelacje i odpowiedzi na nie są dostępne na stronie Urzędu Miasta w Biuletynie Informacji Publicznej. Ratusz ma 14 dni na rozpatrzenie każdego zapytania radnych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, sesja, ratusz, radni, Prawo i Sprawiedliwość, Marek Pruszak, Antoni Czyżyk, obrady, informacje, interpelacje
W Elblągu rusza akcja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach

„Na Drodze - Patrz i Słuchaj” to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna. Elbląscy policjanci, jako pierwsi na Warmii i Mazurach włączają się w te działania. - Akcja dotyczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV