Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, gdzie będzie sądzony bloger i biznesmen, który publicznie znieważył prokuratora

Proces blogera i biznesmena Zbigniewa S., oskarżonego o znieważenie prokuratorów, odbędzie się jednak w Elblągu. Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku tamtejszego Sądu Rejonowego o przekazanie sprawy do Krakowa, gdzie oskarżony odbywa karę więzienia i czeka na inne procesy.

Zbigniew S. pojawił się w Elblągu w grudniu 2016 roku, gdzie pod siedzibą tamtejszej prokuratury zorganizował akcję protestacyjną. Nie zgadzał się z decyzją prokuratora podjętą wobec sprawcy pobicia 11-letniego chłopca. Podczas wystąpień  w mediach społecznościowych obrażał urzędników i im groził.

– Elbląski wymiar sprawiedliwości chciał, aby ze względów logistycznych proces odbył się Krakowie – tłumaczy rzecznik sądu okręgowego Tomasz Koronowski.

Termin rozprawy nie został wyznaczony. Rozpoczęcie procesu będzie możliwe wtedy, gdy pozwoli na to stan zdrowia oskarżonego. W sprawie Zbigniewowi S. zarzuty postawiła prokuratura w Chojnicach. Został on oskarżony m.in. o nawoływanie do występku, grożenie, znieważenie publiczne i w środkach masowego przekazu. Mężczyzna może za to spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

 

Autorka: M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, proces, biznesmen
W Elblągu zakończył się Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej

W Elblągu zakończył się Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej. Na scenie Teatru im. Sewruka wystąpiły zespoły dziecięce z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Posłuchaj relacji Sergieja Petryczenko Elbląg -...

Zamknij
RadioOlsztynTV