Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielu pijanych kierowców wciąż siada za kółko. Mogą stracić auto

Pijani kierowcy muszą liczyć się z konfiskatą samochodu. Prezydent Andrzej Duda podpisał w zeszłym tygodniu reformę kodeksu karnego.

Maciej Kamiński z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie przyznaje, że zajmować auta będzie policja, następnie prokurator zdecyduje o zabezpieczeniu pojazdu, a sąd będzie orzekał przepadek auta.

00:00 / 00:00

Aspirant Tomasz Markowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie dziwi się, że po zaostrzeniu kar – mandatów, grzywien oraz punktów, wciąż wielu pijanych kierowców siada za kółko. Od stycznia do końca października policjanci zatrzymali prawie 3400 pijanych kierowców, z czego ponad 1800 miało ponad pół promila, czyli dopuściło się przestępstwa.

00:00 / 00:00

Ustawa, która przewiduje także zaostrzenie kar za inne przestępstwa kryminalne, przejdzie okres vacatio legis, z wyjątkiem przepisów dotyczących obligatoryjnego przepadku samochodu albo jego równowartości. Te wejdą w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia ustawy.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w policja, samochód, pijany kierowca
Groźny wypadek pod Reszlem. Dwie osoby zostały ranne

Prawdopodobnie zbyt szybka jazda w tych trudnych warunkach była przyczyną wypadku w miejscowości Kępa Tolnicka w powiecie kętrzyńskim. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w drzewo....

Zamknij
RadioOlsztynTV