Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkanocne zwyczaje i tradycje w audycji Roberta Lesińskiego

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część znana jest tylko z opowieści.

W audycji Odkryj Warmię i Mazury Robert Lesiński zabrał nas w podróż po wielkanocnych obrzędach kultywowanych niegdyś na Warmii i Mazurach.

Wraz z grupą etnografów i historyków, opowiedział o niezwykle ciekawych obyczajach wielkanocnych. Mimo że są one inne dla Warmii i inne dla Mazur, to jednak w wielu punktach podobne i tożsame. Goście audycji przybliżyli historie nieznane i zapomniane. Są utrwalone w przekazach i zapisach, które nie tylko warto poznać, ale też porozmawiać o nich przy świątecznym stole z rodziną.

W audycji usłyszeliśmy m.in. Magdalenę Szumską z ełckiego muzeum historycznego i Agatę Wosiek – autorkę piosenek, książek dla dzieci, miłośniczkę historii.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Robert Lesiński, Odkryj Warmię i Mazury
„Samolot z bagien” przeleżał 75 lat w lesie. O niezwykłej akcji wydobywczej w audycji Odkryj Warmię i Mazury

75 lat przeleżał w bagiennym dole w lesie koło Fromborka rosyjski bombowiec Pe-2. Dwudniowa akcja wydobywcza zainicjowana przez Warmińską Grupę Eksploracyjną przyniosła zaskakujące efekty. Setki zniszczonych...

Zamknij
RadioOlsztynTV