Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Większość zamówień publicznych zawiera błędy

Fot. Łukasz Węglewski

Jak twierdzi olsztyńska delegatura Najwyższej Izby Kontroli, w około 90 procentach sprawdzanych przez nią przetargów są nieprawidłowości.

Nie zawsze są na tyle istotne, by mówić o marnotrawieniu publicznych pieniędzy, ale świadczą o tym, że instytucje publiczne na Warmii i Mazurach wciąż nie do końca opanowały przepisy ustawy o zamówieniach publicznych. Oczywiście zdarzają się przetargi celowo źle skonstruowane, ale w zdecydowanej większości przypadków powody błędów to brak wystarczającej wiedzy prawniczej – zaznacza Piotr Górny z olsztyńskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

W  ubiegłym miesiącu weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych. Według ekspertów, może ona sprawić problemy przede wszystkim firmom startujących w przetargach na publiczne inwestycje, m.in. ze względu na zmienione zapisy dotyczące możliwości utraty wadium wpłaconego przed startem w przetargu.

Sprawą nieprawidłowości w przetargach zajął się Andrzej Piedziewicz – posłuchaj

00:00 / 00:00

Delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

(apiedz/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrola, nik, Najwyższa Izba Kontroli
Rozpoczęła się kontrola busów

Warmińsko-Mazurska Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła kontrolę stanu technicznego busów przewożących ludzi. Do Olsztyna sprowadzono specjalistyczny pojazd, który jest mobilną stacją diagnostyczną. Badania busów prowadzone będą do...

Zamknij
RadioOlsztynTV