Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Większość ankietowanych mieszkańców Olsztyna chce utworzenia samoobsługowych i całodobowych wypożyczalni rowerów miejskich

Raport w tej sprawie przedstawiło Stowarzyszenie Wizja Lokalna. W badaniach wzięło udział ponad tysiąc mieszkańców. Raport nie pozostawia wątpliwości na temat pomysłu powstania w Olsztynie publicznego systemu stacji rowerów miejskich.

Zdecydowana większość ankietowanych poparła szybkie wprowadzenie tego rozwiązania. Jak podkreślają społecznicy, w porównaniu z rokiem 2013 – kiedy narodziła się inicjatywa wprowadzenia w Olsztynie rozwiązania komunikacyjnego dobrze znanego z wielu polskich i europejskich miast – wiedza i doświadczenia mieszkańców odnośnie funkcjonowania systemów rowerów miejskich zdecydowanie się poprawiły.

W opublikowanym raporcie zawarto dodatkowo opracowania dotyczące systemów rowerów publicznych w Polsce, założeń funkcjonowania i proponowanych lokalizacji stacji w Olsztynie, a także materiały zdjęciowe.

Pomysł, by olsztynianie i turyści mogli korzystać z miejskiego roweru, powstał podczas I edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o to, by można było bezpłatnie albo za niewielką opłatą wypożyczyć rower na jednej stacji i zwrócić na dowolnej. Według badań ankietowych, na które powołuje się oficer rowerowy, w Olsztynie liczącym 170 tysięcy mieszkańców jest od 110 do 120 tysięcy prywatnych rowerów. Miasto ma ponad 80 kilometrów ścieżek rowerowych.

Społecznicy pytają, czy Olsztyn powinien mieć wypożyczalnię rowerów miejskich?

 

(PŚwiniarski/BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, rower, Rower Miejski
Najwięcej dłużników alimentacyjnych jest na Warmii i Mazurach

Polscy dłużnicy alimentacyjni są winni swoim dzieciom już ponad 10 i pół miliarda złotych, a największy odsetek takich dłużników jest na Warmii i Mazurach. Pierwszego czerwca,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV