Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej urodzeń niż zgonów w 2019 roku w Olsztynie. Sprawdź która płeć dominowała i jakie imiona były najpopularniejsze

W 2019 roku w Olsztynie odnotowano 4 tysiące 300 urodzeń, przy czym aż 63 dzieci urodziło się martwych. W tym samym okresie odnotowano 2 tysiące 400 zgonów.

Jak powiedziała rzecznik urzędu miasta Marta Bartoszewicz, w stolicy Warmii urodziło się więcej chłopców, niż dziewczynek. Na świat przyszło 2280 chłopców i 2104 dziewczynki. W Olsztynie było też 35 adopcji.

Najpopularniejsze imiona nadawanie w Olsztynie chłopcom to Antoni (107 osób), Jan (104 osoby) i Aleksander (103 osoby). Tylko jeden chłopiec otrzymał na imię Celestyn, podobnie Denis, Olgierd, Jeremiasz, Xavier, Lucjan, Zygmunt, Fryderyk oraz Dajan, Gromosław, Dobrosław i Beniamin.

Urodzonym w Olsztynie dziewczynkom najczęściej dawano na imię Zofia (104 osoby), Zuzanna (100 osób) oraz Hanna (88 osób). Pojedyncze odnotowane imiona to Berenika, Tesa, Anita, Tatiana, Mirosława, Adela, Angelika, Tamara i Jowita.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, dzieci, noworodek, Olsztyn, urodziny
Po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na Warmii i Mazurach atrakcji nie brakowało [GALERIA]

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Wiatr w żagle". Pieniądze zbierane przez 120 tysięcy wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do...

Zamknij
RadioOlsztynTV