Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej policjantów na drogach regionu. Zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci

Fot. Aleksandra Skrago

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży odpoczywającym w czasie ferii – to główne zadanie, jakie stawiają przed sobą policjanci drogówki w Warmińsko-Mazurskiem. 

Ferie w regionie potrwają do 2 lutego, ale wzmożone działania policji planowane są do 23 lutego, bo wtedy kończą ferie uczniowie z województwa mazowieckiego, z których część będzie odpoczywała w naszym regionie. W tym czasie na trasach regionu będzie więcej patroli policji, które będą głównie kontrolować, czy dzieci podróżują w bezpiecznych warunkach – podkreśla  asp. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Sprawdzimy bardzo dokładnie w jaki sposób są przewożone dzieciaki, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa, ze specjalnych fotelików ochronnych. Jak również to w jaki sposób przewożony jest bagaż, jaki jest stan techniczny pojazdów i przede wszystkim stan trzeźwości kierowców.

Dostępny jest też serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymują tam bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na ferie, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, transport, ferie, bezpieczeństwo
Ferie w mieście, ale nie w domu. Elbląg wydał specjalny informator

Zimowe ferie w Elblągu ruszyły pełną parą. Do wspólnej zabawy zapraszają szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia i instytucje miejskie. Najmłodsze dzieci korzystają z pół-zimowisk, starsza młodzież może...

Zamknij
RadioOlsztynTV