Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie w mieście, ale nie w domu. Elbląg wydał specjalny informator

Elbląg wydał informator dotyczący ferii. Fot. M. Stankiewicz

Zimowe ferie w Elblągu ruszyły pełną parą. Do wspólnej zabawy zapraszają szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia i instytucje miejskie. Najmłodsze dzieci korzystają z pół-zimowisk, starsza młodzież może codziennie wybierać inny rodzaj zajęć.

Propozycji na dwa tygodnie jest tak dużo w wielu instytucjach, że organizatorzy zajęć postanowili, jak co roku wydać specjalny informator. Wszystko jest opisane dzień pod dniu, godzina po godzinie, łącznie z danymi organizatorów, by można łatwo się z nim skontaktować – tłumaczy Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultur w elbląskim ratuszu. Jest on dostępny online na miejskich profilach oraz w formie książeczki, tak by mogli wspomagać się nim ci, którzy nie mają dostępu do internetu.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwa straż miejska i policja. Jeszcze przez feriami obie służby odbyły cykl spotkań w szkołach, gdzie przypominali uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ferie, atrakcje, informator
Problemy z segregacją śmieci w Olsztynie i Elblągu. „Jeśli chcemy dbać o środowisko, musimy ponosić koszty”

Poziom segregacji śmieci – o połowę zbyt niski. Według unijnych wytycznych, wszystkie państwa wspólnoty mają w tym roku osiągnąć 50-procentowy poziom recyklingu odpadów komunalnych. Tymczasem w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV