Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Więcej pieniędzy na wymianę starych pieców. Skorzystają mieszkańcy Elbląga

Elbląg przystąpił do rządowych programów „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie”. Dzięki temu więcej elblążan będzie mogło skorzystać z dofinansowania wymiany starych pieców na ekologiczne systemy ogrzewania.

Zgodnie z umową podpisaną z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, z programu „Ciepłe mieszkanie” samorząd dostanie do końca 2025 roku ponad 3 miliony złotych. Poprawa jakości powietrza jest od wielu lat jednym z celów działań proekologicznych, które mają wpływ na to, jak żyje się w Elblągu.

W sezonie grzewczym co roku odnotowywane są gorsze dni, kiedy w mieście pojawia się smog związany z tym czym i jak są ogrzewane domy. Przez siedem lat z budżetu samorządu, z miejskiego programu na wymianę ponad 700 kopciuchów poszło prawie półtora miliona złotych. W tym roku w kasie na ten cel czeka kolejne ćwierć miliona.

Teraz akcja może przyspieszyć, bo z programu „Ciepłe mieszkanie” jest dwa razy więcej pieniędzy w porównaniu z dotychczasowymi wydatkami, które poniósł samorząd na pomoc mieszkańcom, którzy chcą zmienić ogrzewanie. A w ramach drugiego programu „Czyste powietrze”, w Urzędzie Miejskim w Elblągu tworzony jest punkt konsultacyjno – informacyjny, w którym udzielane będą wszelkie informacje beneficjentom.

Punkt rozpocznie działalność w marcu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, powietrze, czyste powietrze
Nowa atrakcja w Elblągu. W Parku Traugutta stanie tężnia

Prawie pół miliona złotych kosztować ma tężnia solankowa, która stanie w Parku Traugutta w Elblągu. Miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni w najbliższym czasie wykonawcę obiektu. Po...

Zamknij
RadioOlsztynTV