Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej patroli na drogach. Rozpoczyna się akcja „Bezpieczny sierpień 2018”

fot. KPP Pisz

Warmińsko-mazurscy policjanci rozpoczynają drogową akcję Bezpieczny sierpień 2018. W związku z dniami ustawowo wolnymi od pracy na trasach regionu pojawi się więcej patroli drogówki, by zapewnić płynność ruchu pojazdów, zwłaszcza w miejscach, gdzie mogą pojawić się korki.

Funkcjonariusze zapowiadają,że szczególną uwagę poświęcą wykroczeniom popełnianym wobec pieszych, zwrócą uwagę na używanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Podczas działań będą kontrolować także stan techniczny aut.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone do godziny 22.

00:00 / 00:00

Kontrole na drogach będzie prowadziło pięć tysięcy policjantów – powiedział podinspektor Radosław Kobryś.

00:00 / 00:00

Policjanci będą też prowadzili kaskadowe pomiary prędkości, czyli sprawdzanie szybkości jazdy na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych jej miejscach. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzą przestrzeganie zakazu ruchu pojazdów o masie przekraczającej 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał dziś od 18 do 22 i jutro od 8 do 22.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w patrol
Kierowcy zdejmijcie nogę z gazu. Od dziś więcej policyjnych patroli na drogach

Dzisiaj na drogach naszego regionu pojawią się dodatkowe patrole drogówki. Policja rozpoczęła trzydniową akcję "Bezpieczny sierpień 2018". Oprócz kontroli pojazdów, policjanci będą kaskadowo mierzyli prędkość. Polega...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV