Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej niż połowa łóżek covidowych i respiratorów jest wolnych. Sprawdzamy sytuację w szpitalach Warmii i Mazur

Fot. Adobe Stock

Na Warmii i Mazurach pacjenci chorzy na COVID-19 zajmują około 44 procent przygotowanych dla nich łóżek w szpitalach i ponad 47 procent respiratorów – wynika z danych przekazanych przez służby wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że w szpitalach regionu jest ogółem 841 łóżek covidowych, a 373 z nich są obecnie zajęte przez pacjentów. Ponadto w regionie jest 67 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 32 są zajęte.

Dziś na Warmii i Mazurach potwierdzono 594 nowe zakażenia koronawirusem, co jest kolejnym dobowym rekordem w regionie. Najwięcej zakażeń wykryto w Olsztynie – 83, w powiecie ostródzkim były 73 i działdowskim – 51. Troje chorych zmarło.

Wśród nowo wykrytych ognisk zakażeń są Domy Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Worynach i Markowskich oraz Niepubliczny Zakład Opieki Długoterminowej w Lubawie.

Autor: W.Chromy za PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, łóżko, koronawirus, COVID-19
Najnowsze zasady bezpieczeństwa. Premier Morawiecki apeluje m.in. do seniorów i przedsiębiorców

Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala epidemii zmiotła to poczucie, nie tylko w Polsce, ale też...

Zamknij
RadioOlsztynTV