Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister J. Kowalski z wizytą w regionie. Ogłosił powstanie Komitetu Obrony Wyborów

Fot. D. Grzymska

W naszym regionie powstanie Komitet Obrony Wyborów – ogłoszono to w Olsztynie na spotkaniu z sympatyków Solidarnej Polski z wiceministrem rolnictwa Januszem Kowalskim. Zdaniem polityka, jednego z liderów tej partii, powołanie takiego komitetu to konieczność, by nie zmarnować żadnego głosu.

Polityk przypomniał wybory, które zakończyły się skandalem.

Pamiętamy za czasów PO-PSL wybory, które zakończyły się skandalem – kilkanaście procent było nieważnych. Takie obywatelskie inicjatywy, które mają na celu pilnowanie tego, aby żaden głos mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego nie został zmarnowany.

00:00 / 00:00

W 2015 roku w naszym regionie, podobnie jak w całej Polsce powołano taką instytucję – był to Ruch Kontroli Wyborów i jak dodaje Karol Gruszczyński, sekretarz okręgu 35 Solidarnej Polski – nasz region wyróżniał się na tle Polski w liczbie koordynatorów.

Ruch powstały w Olsztynie był największy w Polsce. Charakteryzował się tym, że było w nim ponad 700 osób.

00:00 / 00:00

Na kolejnym spotkaniu Solidarnej Polski, które odbędzie się 24 stycznia w Olsztynie będą powoływani koordynatorzy Komitetu Obrony Wyborów.

Wiceminister Janusz Kowalski odwiedził też we wtorek m.in. Olecko i Mrągowo. Polityk przygotowuje w resorcie rolnictwa specustawę o biogazowniach i właśnie jedną z nich wymienił jako przykład dla całej Polski.

Rozmawiałem z burmistrzem gminy Mrągowo, który wskazał, że de facto realizacja zwróciła się w przeciągu przez 12 miesięcy. Budowa kotła biomasowego spowodowała utrzymanie niskich cen za ciepło.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarna Polska, spotkanie, wiceminister
Spór pomiędzy użytkownikami Jeziora Ełckiego

Na Jeziorze Ełckim dochodzi do konfliktów między motorowodniakami a innymi użytkownikami akwenu. Aby zażegnać spory, rozpoczęły się konsultacje dotyczące uregulowanie ruchu na wodzie. Jezioro Ełckie nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV