Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wiara poszukująca zrozumienia”, czyli teolodzy rozprawiają o objawieniach maryjnych

Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie. Fot. K. Kantor

Fides quaerens intellectum, czyli „wiara poszukująca zrozumienia”. Ta idea św. Anzelma przyświeca naukowcom, którzy spotkali się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Dziś drugi dzień sympozjum mariologicznego, czyli nauce poświęconej Maryi. W spotkaniu uczestniczy około 50. teologów, historyków, kulturoznawców i muzykologów.  Wczoraj  dyskutowali w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, a dziś na Wydziale Teologii UWM nieopodal Seminarium Duchownego „Hosianum”.

Jak podkreśla ks. doktor Paweł Rabczyński teologia służy nieustannemu poszukiwaniu zrozumienia. – Tego, co Pan Bóg do nas mówi – dodał ks. Rabczyński.

Dominikanin profesor Bogusław Kochaniewicz zaznacza, że objawienia, takie jak na przykład w Gietrzwałdzie, wzywają nie tylko osoby niewierzące, ale wszystkich Chrześcijan do nawrócenia. – Objawienia wzywają do zdynamizowania wiary, żeby ta nie ograniczała się wyłącznie do pobożności – podkreślał ks. Kochaniewicz, OP.

Sympozjum jest podsumowaniem wydarzeń jubileuszowych związanych ze 140. rocznicą objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor/redakcja: M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, Hosianum, objawienia, sympozjum
Wolne media w demokracji. O standardach i etyce dyskutowali dziennikarze i medioznawcy

Czy wciąż należy dążyć do wolności mediów i pilnować standardów obiektywnego, wolnego dziennikarstwa?  O tym na sympozjum w   Olsztynie rozmawiali medioznawcy, dziennikarze i etycy. Wśród panelistów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV