Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczynają się 48. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe

Fot. P. Getka

Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” odbędą się już po raz 48. Na scenie olsztyńskiego amfiteatru wystąpi w tym roku 14 wykonawców.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 35 wykonawców z całej Polski, którzy wzięli udział w kwalifikacjach przeprowadzonych 21 maja br. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Jury w składzie: Basia Raduszkiewicz, Piotr Szauer i Adam Rębisz wytypowało 14 wykonawców do udziału w 48. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Jury podkreśla bardzo wysoki poziom tegorocznych eliminacji

– napisano w protokole z kwalifikacji do konkursu.

Konkurs rozpocznie się  o godzinie 19 w amfiteatrze im. Czesława Niemena. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Maleńczuk, który zaprezentuje się w programie: Maleńczuk + rhythm section.

Zwycięzców konkursu poznamy ok. godziny 21.30. Następnie zaprezentują się na scenie.

Celem Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych jest upowszechnianie amatorskiej twórczości artystycznej, inspirowanie twórców do artystycznych poszukiwań i pomoc w rozwijaniu indywidualności.

Doceniają to uczestnicy i znakomici artyści – jak Joanna Kondrat.

Jedną z wielu wartości jest brak granicy między odbiorcą a artystą. I taka zasada, którą mam poczucie, wyznają kolejni jurorzy, jest „lepiej podlewać niż kosić”. Sprawić, że nawet przegrana będzie wygraną. I Spotkania Zamkowe właśnie to umożliwiają.

00:00 / 00:00

Wieczorem na scenie w olsztyńskim amfiteatrze wystąpi 14 wykonawców wybranych w maju spośród 37 uczestników przesłuchań. Laureata Grand Prix wyłoni jury w składzie: Basia Raduszkiewicz, Piotr Szauer i Adam Rębisz.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Olsztyn, a transmisja całego wydarzenia na naszej antenie od godziny 19.

Fot. P. Getka

48. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”

Autor: M. Rutynowski / A. Kulik
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, poezja śpiewana, amfiteatr im. Czesława Niemena, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe
Święto Muzyki w Olsztynie

Muzyka brzmi w Olsztynie. W Śródmieściu i na Starym Mieście grają uczniowie i dorośli, soliści i zespoły, amatorzy i profesjonaliści. Wszyscy włączają się w obchody Święta...

Zamknij
RadioOlsztynTV