Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto Muzyki w Olsztynie

fot. P. Getka

Muzyka brzmi w Olsztynie. W Śródmieściu i na Starym Mieście grają uczniowie i dorośli, soliści i zespoły, amatorzy i profesjonaliści. Wszyscy włączają się w obchody Święta Muzyki.

Wydarzenie bezpośrednio nawiązuje do organizowanej od dwóch lat w Olsztynie akcji Open Piano, podczas której zachęcano przechodniów do wspólnego grania. W tym roku ma o wiele szerszy zasięg. W jego tworzenie zaangażowały się instytucje, szkoły, przedszkola, puby, restauracje, firmy i osoby prywatne. Dzięki nim m.in. na Targu Rybnym, scenie staromiejskiej czy na ul. Prostej można usłyszeć uczniów olsztyńskich przedszkoli i szkół, kursantów szkół muzycznych, podopiecznych Pałacu Młodzieży, muzyków zespołów i orkiestr.

Muzyka popłynęła także w bibliotece Planeta 11 oraz przed Olsztyńskim Teatrem Lalek.

Przed budynkiem teatru powstanie scena muzyczna, na której będą się prezentować artyści ze Szkoły Muzycznej Casio. Dodatkowo na kameralnej scenie zagramy spektakl „Od ucha do ucha”, w którym aktorzy budują opowieść za pomocą ruchu i dźwięku, wykorzystując instrumenty muzyczne

– powiedział dyrektor OTL Andrzej Bartnikowski.

Podczas Międzynarodowego Święta Muzyki nie zabrakło także pokazów tanecznych i rozmów o muzyce.

00:00 / 00:00

Święto Muzyki odbywa się w ponad 100 krajach i ponad 330 miastach na pięciu kontynentach. Każdego roku instytucje muzyczne, organizacje pozarządowe, puby organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty lub inne działania muzyczne. Święto obchodzone jest od 1981 roku z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia.

Organizatorem olsztyńskich wydarzeń jest FOSa, czyli Federacja Organizacji Socjalnych.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski za M. Kwiatkowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka
Święto muzyki na ulicach najstarszej dzielnicy w Elblągu

Z okazji przypadającego w najbliższy wtorek dnia muzyki, dziś w Elblągu zorganizowano miejskie Święto Muzyki. Impreza odbyła się po raz czwarty. To inicjatywa skierowana do wszystkich,...

Zamknij
RadioOlsztynTV