Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

We Fromborku trwa Kongres Sacris „Dobra Kościoła – Troska i Odpowiedzialność”

Fot. J. Sulecki

We Fromborku trwa dwudniowy Kongres Sacris „Dobra Kościoła – Troska i Odpowiedzialność”. Jest to oddolna inicjatywa wiernych, nad którą honorowy patronat objął metropolita warmiński.

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika. Przygotowania do obu jubileuszy były inspiracją do zorganizowania pierwszej edycji Kongresu Sacris. Jak poinformowali organizatorzy, jego „celem jest zapoczątkowanie procesu profesjonalnego wsparcia osób zaangażowanych w rozwijania dóbr Kościoła, które są narzędziem służebnym w jego misji”.

Duchowni oraz goście biorą udział w debatach i panelach dyskusyjnych dotyczących różnych aspektów funkcjonowania Kościoła oraz jego wpływu na otoczenie – mówi ks. dr Jacek Wojtkowski, proboszcz parafii katedralnej we Fromborku.

00:00 / 00:00

Pierwszego dnia kongresu podpisana została karta, której jednym z sygnatariuszy jest arcybiskup Józef Górzyński:

To dokument programowy, który prezentuje to, co bierzemy za cel do naszych działań.

00:00 / 00:00

Kongres był także okazją do prezentacji nowego znaczka, który Poczta Polska przygotowała z myślą o Bożym Narodzeniu. Znaczek przedstawia fragment gotyckiego poliptyku wykonanego w 1504 r. dla fromborskiej katedry na zlecenie wuja Mikołaja Kopernika bpa Łukasza Watzenrode.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Redakcja: A. Niebojewska za J. Suleck/sacris.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, kościół
Frombork zaprasza także po sezonie. Na turystów czeka wiele atrakcji

Atrakcje turystyczne Warmii Mazur warto odwiedzać także po sezonie wakacyjnym. Pośród wielu zabytków i atrakcji nie można zapomnieć o Fromborku. - Na gości jesienią czeka m.in....

Zamknij
RadioOlsztynTV