Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork zaprasza także po sezonie. Na turystów czeka wiele atrakcji

Fot. A. Pastuszka

Atrakcje turystyczne Warmii Mazur warto odwiedzać także po sezonie wakacyjnym. Pośród wielu zabytków i atrakcji nie można zapomnieć o Fromborku.

– Na gości jesienią czeka m.in. Frombork i tamtejsze Wzgórze Katedralne – przypomina Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku.

Wzgórze coraz piękniejsze z przepiękną bazyliką archikatedralną. To nie raz można oglądać i zawsze znajdzie się coś nowego, co zaskoczy. Fantastyczna wieża Radziejowskiego jeszcze z wystawą tkaniny Doroty Kęstowicz, co bardzo dobrze się komponuje w tym wnętrzu tuż obok wahadła Foucalta.

00:00 / 00:00

Na wzgórzu w tzw. Wozowni Sztuk otwarta została wystawa pn. „Dwie pracownie. Ceramik i druk”, na której prezentowane są prace uczestników warsztatów, które odbywały się we Fromborku i Olsztynie. Są związane z Mikołajem Kopernikiem i kosmosem.

Autor: M. Sadowska-Bartoszewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, turystyka, Warmia i Mazury, Bazylika Archikatedralna we Fromborku
Fromborska katedra obchodzi 680-lecie poświęcenia

Najważniejsza świątynia na Warmii - archikatedra we Fromborku - została poświęcona 680 lat temu. Z tej okazji w niedzielę prepozyt Warmińskiej Kapituły Katedralnej, bp Janusz Ostrowski,...

Zamknij
RadioOlsztynTV