Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wciąż można zgłaszać miejsca przyjazne rowerzystom

Wciąż można starać się o uzyskanie statusu „Miejsca przyjaznego rowerzystom” na szlaku GREEN VELO. Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do końca listopada.

Szlak Green Velo w okolicach Żytkiejm. Fot. Łukasz Węglewski

Projekt promocji tras rowerowych w Polsce wschodniej skierowany jest do właścicieli obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych oraz atrakcji turystycznych, a także centrów informacji turystycznej.

Zgłosić można też inne obiekty, z których skorzystają turyści: stacje paliw, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego, położone w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od szlaku.

Fot. Łukasz Węglewski

Udział w akcji jest bezpłatny i finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Fot. Łukasz Węglewski

Żeby uzyskać rekomendację „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w internecie i wskazać, dlaczego dany obiekt jest przyjazny turystom oraz podać dane adresowe i podstawowe informacje o ofercie. Zgłoszone obiekty znajdą się w bazie danych, dostępnej na stronie internetowej szlaku oraz w aplikacji mobilnej.

(kośk/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, rekreacja, szlak rowerowy
Nasz dziennikarz z aparatem w ręku testował szlak Green Velo. Zobacz na zdjęciach wschodnią Polskę!

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To niemal 2000 kilometrów specjalnie wytyczonej trasy, którą od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV