Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wciąż można ubiegać się o świadczenie postojowe. Trafi m.in. do właścicieli sklepików szkolnych

Fot. Adobe Stock

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w związku z pandemią, wciąż mogą ubiegać się o świadczenie postojowe. Wnioski można składać przez PUE ZUS w ciągu maksymalnie 3 miesięcy po zniesieniu stanu epidemii.

Od 23 lipca również właściciele sklepików szkolnych mogą wnioskować o taką pomoc. Wsparcie już trafia do uprawnionych. ZUS wypłacił prawie 6,5 mld zł tzw. świadczenia postojowego, z czego 191 mln zł w Warmińsko-Mazurskiem. Na konto przedsiębiorców prowadzących sklepiki szkolne trafiło w Polsce około 1,6 mln zł, z tego w województwie warmińsko-mazurskim 79 tys. zł. Dzięki najnowszym zmianom w tarczy antykryzysowej prowadzący sklepiki szkolne mogą liczyć także na zwolnienie z opłacania składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku, a piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, świadczący usługi na rzecz muzeów za okres od lipca do września 2020 roku.

Wnioski o zwolnienie ze składek dla sklepików szkolnych oraz dla pilotów wycieczek i przewodników można złożyć do końca września wyłącznie elektronicznie przez platformę PUE ZUS.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, przedsiębiorcy
Wakacje lub praca na L4. Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje zwolnienia lekarskie

Na zwolnieniach lekarskich jadą na wakacje, robią remonty lub pracują w innej firmie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych na bieżąco kontroluje pracowników, którzy korzystają ze zwolnień lekarskich. Ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV